Haber

Bakan Göktaş kadın üreticilerle buluştu (2)

‘TÜRKİYE’DE YARALI ÇOCUKLARI TEDAVİ ETMEYE ÇALIŞTIK’

?Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Tekirdağ’da ziyaret ettiği AK Parti İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına değinen Göktaş, “Filistin ve Gazze ciddi şekilde bombalanıyor ve biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde oraları ciddi şekilde destekliyoruz ve onların acılarını paylaşmak için çeşitli girişimlerde bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi 3 günlük yas yaşandı. Saldırılarda hayatını kaybedenler olduğu açıklandı.Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.Yaralı çocukların ve çocukların oraya götürülmesi için Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde bazı girişimlerde bulunduk. Kurumlarda tedavilerini Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Türkiye olarak bu zorlu süreçte Filistin’in yanındayız ve olmaya devam edeceğiz. “İnsani yardım ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

‘AYNI BAŞARIYI GELECEK SEÇİMLERDE DE BEKLİYORUZ’

AK Parti iktidarı döneminde birlikte birçok başarıya imza attıklarını belirten Göktaş, şöyle konuştu:

“Türkiye, 21 yıl öncesiyle karşılaştırılamayacak bir noktaya geldi. Kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla, çocuğuyla, şehit yakınlarıyla, gazileriyle 21 yıl önce neredeydik, bugün neredeyiz. Bunu az önce de söyledim. Belediye. 21 yıl önce insanlar engellilerini evlerinde saklıyordu. Şimdi ise amaç onları Gündüz Yaşam Merkezlerinde sosyalleştirmek. Çeşitli aktivitelerle. Gündüz Bakım Merkezlerimiz arttıkça veya organizasyonlarımız arttıkça annelerimiz de hissetmeye devam ediyor. Rahatız, rahatız. Son seçimde Cumhur İttifakı olarak yine büyük bir başarı ile çıktık. Tekirdağ’da oylarımızı artırdık. Bu başarıdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. varsın. iyi ki varsın. son belediye seçimlerinde Süleymanpaşa Belediyesi’ni kazandık. İnşallah bundan sonraki seçimlerde de aynı başarıyı hem Süleymanpaşa’da hem çeşitli ilçelerimizde bekliyoruz. Büyükşehir’de de bekliyoruz. İnşallah şehirler, çünkü önümüzde önemli bir yerel seçim var. Seçimler Nasıl kazanılır: Seçim bittikten sonra ertesi gün seçim kampanyası başlar. Cumhurbaşkanımız öyle bir insan ki; Gerçekten gece gündüz çalıştığınızda gece veya gündüz yoktur. Biz o motivasyonla, o sevgiyle sahadayız. Bu sevgiyle, o motivasyonla gece gündüz sahada olduğunuzu biliyorum. O motivasyonu, o gücü, o sevgiyi kaybetmeyin. Gözlerindeki o ışığı kaybetme. Bu seçimde kapı kapı dolaşarak kazandığınız vatandaşlarımızın gönlünü aynı heyecan, şevk ve sevgiyle kazanmaya devam edin. “Sizde bu enerjiyi, bu motivasyonu, bu heyecanı görüyorum.”

Bakanlık olarak Tekirdağ’da verdikleri hizmetleri anlatan Göktaş, “6 adet Sosyal Hizmet Merkezimiz (SHM) var. 46 profesyonel kadromuzla 2017 yılından bu yana ASDEP kapsamında 59 binden fazla haneye ulaştık. Ayrıca 135 adet sosyal hizmet merkezimiz (SHM) var.” 2 Çocuk Yurt Sitemizde çocuklara. Ayrıca İhtisas Çocuk Yurt Sitesinde de 21 çocuğa hizmet veriyoruz. 2012 yılından bu yana koruyucu ailelerin bakımında olan çocuklarımıza toplam 28 milyon lira aktardık. 3 bakımevinde 181 yaşlı bireye hizmet veriyoruz. Bakanlığımıza bağlı evlerde ve Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde “Sizler hizmetlerimizin en yakın tanıklarısınız. Hepsini saymaya vaktimiz yok. Bu hizmetleri birlikte yaptık. Biz bunu bu millet için yaptık. Tekirdağ’ımız için yaptık. İnşallah çok daha fazlasını yapacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu