Haber

Balıkesir’de yaşayan İranlı aile, depremzedeler için aracını satışa çıkardı

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yaşayan İranlı bir aile, asrın felaketinden etkilenen ailelere destek olmak için aracını satışa çıkardı.

İlçede, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden olumsuz etkilenen vatandaşlara yardımlar sürüyor.

Afetzedelere destek olmak isteyen İranlı bir aile, tek birikimleri olan 110 bin lira değerindeki 2004 model aracı satışa çıkardı.

Yabancı vatandaşlara satılabilecek araçlarını Cumhuriyet Meydanı’na getiren aile, satıştan elde edecekleri meblağı depremzedelere bağışlayacak.

“Aynı durumda olsam Türkler de bana yardım ederdi”

Anne Afsaneh Naseri, gazetecilere depremlerden dolayı çok üzgün olduğunu söyledi.

Deprem bölgesindeki insanlar için her zaman dua ettiğini belirten Naseri, şunları söyledi:

“Allah’ım ben ne yapayım bu insanlara nasıl yardım edeyim? Benim de çocuğum var, biliyorum çok sıkıntı var, görüyorum. Hava soğuk, insanlar soğukta dışarıda kalıyor. Ne yapayım?” Onlar oradayken ben gece nasıl rahat uyuyabilirim, hayatıma nasıl devam edebilirim?” Türkiye çok güzel, Türkleri çok seviyorum arkadaşlar. Bize çok misafirperver davrandılar, burada bize çok yardımcı oldular. Ben aynı durumda olsam Türkler de bana yardım ederdi. Bu yüzden sadece bir arabamız vardı. Çocuklarımla düşündük Allah’ın izniyle “Aracımızı satıp parayı depremzedelere vermeye karar verdik.”

Afsaneh Naseri’nin 25 yaşındaki kızı Mona Akbari de araba kullanmayı çok sevdiğini ancak depremzedelere bağışta bulunmalarının kendisini daha mutlu edeceğini ifade etti.

Milad Akbari abi 7 yıldır Sındırgı’da yaşadıklarını ve kendilerini hiç yabancı hissetmediklerini söyledi.

Milad Akbari, depremzedeler için çok üzüldüklerini belirtti. sözlerini kullandı.

erzin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu