Haber

Bayraklı Belediyesi depremzedeleri kucakladı

Bayraklı Belediyesi, Türkiye’yi kasıp kavuran depremin ardından afet bölgesinden uzaklaşarak Bayraklı’ya yerleşen binlerce mağdura kucak açtı. Kayıtlı depremzedelerin gıdadan giyime, battaniye ve ısıtıcıdan hijyen ekipmanlarına kadar temel ihtiyaçları karşılandı. Önder Serdar Sandal, “Desteğe ihtiyacı olan depremzede ailelerimiz için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Türkiye’yi sarsan büyük depremin ardından başlattığı yardım kampanyasını sürdüren Bayraklı Belediyesi, afet bölgesinden uzaklaşarak ilçeye gelen binlerce depremzedeye de umut oldu. Büyük yıkıma neden olan depremden sağ kurtularak Bayraklı’ya gelen binlerce mağdurdan belediye ekipleri, kayıtlı yüzlerce mağdura temel ihtiyaçlar için takviye sağladı. Bu kapsamda gıdadan giyime, hijyen malzemelerinden battaniye ve ısıtıcıya kadar temel ihtiyaç malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Hayırseverlerin de desteğini alan ekiplerin, talep ve ihtiyaçları belirleyerek hızlı bir şekilde afetzedelere ulaştırmaya devam edeceği belirtildi.

GEREKENİ YAPACAĞIZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “İlk günden beri depremzedelerimizin yanındayız. Biz bu acıyı iyi biliyoruz ve iki yıl önce Bayraklı’da olduğu gibi bu zor günleri de büyük bir dayanışma örneğiyle aşmanın gayreti içindeyiz. Bu kapsamda büyük afet sonrası ilçemize gelen vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak ve bu zorlu süreci hep birlikte atlatmak için üzerimize düşeni yapacağız.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu