Yaşam

Bloom’dan ‘Paris’ itirafı: ‘Kişiliğime tamamen aykırıydı, istemedim’

Orlando Bloom, Homeros’un ‘İlyada’ destanından esinlenilerek çekilen ‘Truva’ filmiyle ilgili itiraflarda bulundu.

Variety dergisine konuşan Bloom, filmde canlandırdığı ‘Paris’ karakterine ait bir repliği hatırlayamamasının ardından şu ifadeleri kullandı:

‘O KARAKTERİ CANLANDIRMAK İSTEMEDİM’

“Aman Tanrım, Truva mı? Sanırım yolda gelirken bu filmi aklımdan sildim. Çok fazla kişi o filme bayılsa da bu karakteri canlandırmak… (Boğaz kesme işareti yapıyor) Böyle şeyler söyleyebiliyor muyum? O filmde yer almak istemedim, o karakteri canlandırmak istemedim.”

‘KARAKTER KİŞİLİĞİME TAMAMEN AYKIRIYDI’

Filmin harika olduğunu ancak canlandırdığı karakterin kişiliğine tamamen aykırı olduğunu ifade eden Bloom, sözlerine şöyle devam etti:

“Bir noktada başkası tarafından dayak yemiş Paris sürünerek abisinin bacağına tutunuyor. Bunu yapamayacağımı hissettim. O dönem menajerlerimden biri ‘Ama tutacak an bu’ dedi. Ben de o lafa tamamen kandım. Sanırım o yüzden aklımdan sildim.”

PITT’LE ANISINI ANLATTI

Filmin Cannes Film Festivali’nde gösterime girdiğinde kendisini çok güvensiz ve çok üzgün hissettiğini söyleyen Bloom, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

“Düşünüyordum, ‘Sonsuza kadar böyle mi olacak?’ Bununla başa çıkamıyorum. Brad Pitt üzgün olduğumu görebiliyordu. Odama geldi ve şöyle dedi: ‘Bazı şeyler duydum ve artık bizden biri olduğunu bilmeni istiyorum. Sana ulaşmalarına izin verme’ İnanılmaz derecede nazikti. Benim için gerçekten birçok şeyi değiştirdi.”

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu