Teknoloji

ChatGPT’nin Zincirlerinden Kurtulan En Büyük Rakibi: Yeni Google Bard Çıktı!

ABD merkezli teknoloji şirketi Google’ın yapay zeka sektörünü kasıp kavuracak yeni sohbet robotu Google Bard artık herkesin kullanımına açık! İşte yeni yapay zekanın şaşırtıcı yetenekleri…

Yeni yapay zeka Google Bard AI, geçtiğimiz gün gerçekleşen ve herkesin kullanımına açık lansmanla test sürecini tamamladı.

Amerikan teknoloji devinin yeni chatbot’u Bard, dün itibarıyla resmi geliştirme sürecinden çıkarak genel kullanıma açıldı. Yeni yapay zekanın tanıtılan yeni özellikleri birçok teknoloji severi heyecanlandırmayı başardı.

Piyasadaki diğer araçlardan çok daha yetenekli olduğu iddia edilen Bard, şimdiden ünlü sohbet robotu ChatGPT ile karşılaştırılmaya başlandı bile.

Rakipleri Microsoft Bing ve ChatGPT gibi bir sohbet temasına sahip olan Bard, yepyeni metin içeriği oluşturmaktan kod yazmaya kadar pek çok değerli yeteneğe sahip. Aynı zamanda başta Adobe olmak üzere pek çok üçüncü parti uygulama ile entegrasyonu bulunan yapay zeka, bu alandaki diğer chatbotlara göre çok daha avantajlı bir konumda bulunuyor.

Kullanıma sunulan yapay zeka, tanımlanmış bir nesnenin görsellerini kolaylıkla oluşturabilme yeteneğine sahiptir.

Henüz geliştirme aşamasındayken bile adını sık sık duyduğumuz Bard, Adobe Firefly entegrasyonu sayesinde rastgele bir nesne veya durum hakkında kolay cümlelerle tanımlanabilecek çeşitli görüntüler oluşturabiliyor. Yapay zeka, geçtiğimiz gün tanıttığı bu özellik ile birlikte yeni dil ekleri, metin aktarma özelliği ve karanlık mod temasını da ekledi.

Sisteminde hala birçok kusur bulunan Bard, daha ilk saniyeden beynimizi yakmayı başardı.

Yeni yapay zeka kullanıma açılmış olsa da halen pek çok yanılgıyı içinde barındırıyor. Bard ile yaptığımız ilk sohbette kendisine Türkçe bilip bilmediğini sorduk. Bu soruya kesin bir dille evet diyen chatbot, Türkçe yazı ve haber yazabileceğini bile savundu. Türkçe sorduğumuz bir soru için bu dili desteklemediğini belirten Bard, sistem hatalarından dolayı biz dahil birden fazla kişinin beynini yakmaya başladı.

Peki, yeni Google Bard hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu