Haber

CHP Kongresi’nde gerginlik: Milletvekili bayıldı

CHP Kümelenme Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Merkez İlçe Teşkilatı’nın Afyonkarahisar’daki kurultayında yaşanan gerginlik sırasında bayıldı.

Bugün kent merkezindeki düğün salonunda düzenlenen CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Kongresi’nde gerginlik yaşandı. Kongre için salonda bulunan CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, aralarında CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in de bulunduğu masaya yaklaşarak, “Tehdit edemezsiniz” dedi. Ben. Telefonda söyledikleriniz burada da var.” “Anlatacaksın” diye bağırdı. Bunun üzerine salondaki bir grup ‘Hırsızlar dışarı’ sloganı atarken, bir grup da ‘Burcu dışarı’ sloganları attı. Tartışma bir süre devam ederken Burcu Köksal bayıldı. Çevredekilerin müdahalesiyle Köksal ayağa kaldırılarak salondan çıkarıldı.

Milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Hasan Baltacı’nın yanı sıra Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’e salondaki bir grup tepki gösterdi. Milletvekili Köksal’ın salondan çıkarılmasının ardından kürsüye gelen Erbilgin’e tepkiler burada da devam etti. ‘Hırsız dışarı’ diye bağıran grup, kongrede komite kurulmasına izin vermedi. Araya girenlerin gerilimi yatıştırmasının ardından kongreye devam edildi. Milletvekili Köksal’ın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Tartışma anları da kameralara yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu