Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımcısından Kerem Kınık hakkında çok tartışılan açıklama

Kahramanmaraş’ta depremlerin 4. gününde, Kızılay‘nin deposundaki çadırların ünlü şarkıcı Haluk Levent’in kurduğu Ahbap Derneği ve Türk Eczacılar Birliği’ne satıldığı ortaya çıktı.

TARTIŞMALARDAN SONRA KAN BAĞIŞI DA AZALDI

Kızılay Kan bağışı tartışmaların odağı haline gelince, kan bağışı da azaldı. Kan stokunun minimum seviyenin altına düştüğünün duyurulması Kızılaybağış çağrısında bulundu.

KALIN’IN ARDINDAN FUAT OKTAY’DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kızılay Çadır satmanın yanlış olduğunu düşündüğünü söyledi. Konuyla ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan geldi.

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay.

“KURUMLARI ŞAHISLARDAN AYIRMAM GEREKİYOR”

Dün akşam NTV’nin canlı yayınına katılan Oktay, ” Kızılay 155 yıllık bir kurumdur. Şu anda Türkiye’de de genel bir mutabakat var. Kurumları bireylerden ayırmak gerekir. Bu kurumların hepsi bizim. Siyasi tartışmaların malzemesi yapılmamalıdır. Keşke böyle tartışmalar olmasa, böyle şeyler gündeme gelmese.

“KIZILAY YÖNETİMİNE SAHİP”

Kızılay kendi genel kurulu vardır, yönetimini kendi belirler. Orada zaten gerekli önlemler alınmış durumda. Doğal olarak herkes bu duruma üzüldü. Çadır satışı ve benzeri konuların gündeme gelmesi bizi de üzdü ama Kızılay hepimizin bir kurumu, onun üzerinde titremeliyiz” dedi.

haber-akcaabat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu