Haber

Deprem bölgesinde okul ne zaman açılacak? SON DAKİKA! Mahmut Özer’in açıklaması nedir? 10 ilde okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya Afete Uyum Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde 1 Mart’a kadar eğitim ortamı sağlanması sürecine ilişkin son bilgileri verdi. Öğrencilerin gündemini meşgul eden iddianame ile ilgili Shake bölgesinde okul ne zaman açılacak? SON DAKİKA! Mahmut Özer’in açıklaması nedir? 10 ilde okullar ne zaman açılacak? sorular arandı.

DEPREM BÖLGESİNDE OKUL NE ZAMAN AÇILACAK?

Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremin ardından 10 ilde 1 Mart’a kadar eğitime ara verilmesinden bahsetti. Özer, “Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 1 Mart prestijiyle eğitim başlıyor. Gaziantep ve Osmaniye’de eğitim tatilini 13 Mart’a kadar uzattık. Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’da eğitim tatili mart ayı. Özer, “10 ilimizde eğitime geçişi il bazında değil, ilçe ve okul bazında sürdüreceğiz. söz konusu.

İL GEÇİŞ TAKVİMİ

Daha önce de belirtildiği gibi Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da eğitimin 1 Mart’ta başlayacağını açıklayan Bakan, şöyle devam etti: “Milli Eğitim Bakanlığı olarak 10 ilimizi normalleştirmek için vatandaşlarımıza eğitim vermeye devam edeceğiz. 10 ilin valilerimiz, il milli eğitim müdürlerimiz, kapsamlı değerlendirmeyi her zamanki gibi bakanlarımızla birlikte tuttuk.

Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa ilk sırada yer alıyor. 1 Mart prestijiyle bu illerimizde eğitime başlıyoruz.

Gaziantep ve Osmaniye ise ikinci kategoride. Bu illerde verilen araları 13 Mart’a kadar uzatıyoruz.

Üçüncü kategoride; Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay yer almaktadır. Bu illerde 1 Mart’a kadar verdiğimiz ertelemeyi 27 Mart’a kadar uzatıyoruz.

“DESTEK KURSLARI VE HASTANE SINIFLARI AÇACAĞIZ”

Tüm hastanelerde hastane derslikleri açacağız. Depremzedelerin çocukları ve sağlık çalışanları yararlanacak. 1 Mart itibariyle LGS ve YKS’ye girecek öğrenciler için destek kursları açacağız. MEB olarak 10 ilde tüm ders kitaplarını yeniden bastık. 1 Mart prestijiyle teslim edeceğiz. Depremzede öğrencilerimizin tüm kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayacağız. Çadır ve konteyner kentlerde çadır sınıfları oluşturacağız. Sağlam raporu olmayan hiçbir binada eğitime başlamayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu