Teknoloji

Dünyanın en “sıkıcı” telefonu tanıtıldı: İşte karşınızda Boring Phone

HMD bu yılın başlarında, Mattel ile yakında çıkacak bir Barbie kapaklı telefon üzerinde işbirliği yaptığını duyurmuştu. Şimdi ise bir içecek şirketi ve tasarım firması Bodega ile birlikte nostaljiden yararlanmak için tasarlanmış başka bir çalışma üzerinde çalışıyor: Boring Phone.

Adından da anlaşılabileceği, bu telefon için “sıkıcı” demek yanlış olmaz. Telefon aslında uygulamaları çalıştıramayan, yarı saydam kapaklı bir temel telefon. Aynı, 90’lı yıllarda olduğu gibi, tek bir işlevi var: Telefonla konuşmak.

Türkçe çevirisi Sıkıcı Telefon olan cihaz aslında satışa çıkmayacak. Firmanın bir tür prestij üretimi olacak telefon sınırlı sayıda üretilecek ve sadece belirlenmiş kişilere hediye edilecek. İçecek şirketinin web sitesine göre 5.000 adet üretileceği belirtiliyor. İç kısmında 2.8 inç QVGA ekran, dış kısmında 1.77 inç ekran, 0.3 megapiksel kamera ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor. Telefon aslında akıllı olmasa da, 2G, 3G ve 4G üzerinden arama ve mesajlaşmayı destekliyor.

Peki ya teknik özellikleri?

Muhtemelen hiçbirimizin eline geçmeyecek olan bu telefonun teknik özellikleri önemli değil zira kullanıcılarına bir performans sunmuyor. “Sıkıcı Telefon” aslında bir pazarlama aracı. Firmaların yıl başında önemli müşterilerine veya ortaklarına verdiği hediyelerin bir benzeri. Ancak koleksiyon değeri taşıyacağı şüphesiz. Ayrıca Nokia’nın lisanslarını elinde bulunduran HMD sayesinde bu telefonda Nokia’nın oyunlarından olan Snake‘i oynayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu