Teknoloji

Elektrikli Dacia Sandero ne zaman duyurulacak?

Fransız otomotiv devi Renault’nun alt markası olarak faaliyetlerine devam ediyor Daçya AutoCar CEO’su Denis Le Vot, AutoCar dergisine önemli bir röportaj verdi. CEO, bu röportajda elektrikli otomobil dünyasına Dacia’yı ekleyen şirketin geleceğe yönelik planlarını aktardı. sıkı bir çıkış yapacaksın sinyalleri verdi. Bir hatırlatma: Şirket 2021’de çıkacak. baharadını verdiği elektrikli otomobilini piyasaya sürdü. 120 bin civarındasattı.

Dacia CEO’su Denis Le Vot’un yaptığı açıklamaya göre şirket, elektrikli ürün yelpazesini genişletti. genişletmek istiyor . Üstelik Dacia bunu ana modelleri üzerinden yapacak. Açıklamaya göre Dacia, B segmenti otomobili Sandero’nun dördüncü neslini 2027 veya 2028’de tanıtacak ve bu aracın elektrikli versiyonunu tüketicilerle buluşturacak. Denis Le Vot’a göre elektrikli Sanderomarkanın uygun fiyatlı elektrikli modeli olacak.

“Uygun fiyat” bazı dezavantajlara neden olacaktır

Elektrikli Sandero ile ilgili yaptığı açıklamada Denis Le Vot, bu aracı pazardaki rakipleriyle de kıyasladı. Dacia CEO’sunun açıklamasına göre elektrikli Sandero, rakipleriyle kıyaslanıyor. gerçekten ucuz olacak . Ancak bu bazı dezavantajlara yol açacaktır. Le Vot, araç menzilinin de düşük olacağını belirtiyor. Diğer taraftan; Hızlı şarj tabanı gibi bir durum ise elektrikli Sandero’da bulunmayacak. Bu, daha uzun şarj süresi anlamına gelir. Görünüşe göre Dacia sadece şehir içi kullanıma uygunBir model üzerinde çalışmak.

C segmentine üç yeni model geliyor!

Dacia’nın satış ve pazarlama birimi başkanı Xavier Martinet de konu hakkında açıklamalarda bulundu. Martinet, Dacia C segmentinde 3 yeni aracı tanıtmaya hazırlandıklarını söyledi. Ancak Dacia yetkilisine göre C segmentindeki yatırımlar Sandero’dan bağımsız olacak. Dacia, elektrikli motorla donatacağı Sandero’yu markanın uygun fiyatlı ürünü olarak duyurdu. yıllar sonrasatmaya devam edecek.

haber-keban.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu