Haber

Endonezya Nükleer Santral Kurmayı Planlıyor Yatırımcı Arıyor

JAKARTA, 5 Aralık (Xinhua) — Endonezya’nın Nükleer Enerji Düzenleme Kurumu (BAPETEN), Endonezya’nın net sıfır emisyon hedefine ulaşmak ve 2039 yılına kadar yerel enerji ihtiyaçlarını desteklemek için Pazar günü başkent Jakarta’da yazılı bir açıklama yaptı. santrali geliştirmek.

Kurumun Nükleer Ekipman ve Ekipman Denetimi Direktörü Haendra Subekti, Endonezya’nın bu hedefe ulaşmak için şu anda tesisin inşasını finanse edecek yatırımcılar aradığını belirtti.

Subekti, “Nükleer altyapı güvenliği, santral sahasının hazırlanması ve test faaliyetlerinin yönetmeliğine ilişkin yönetmeliği hazırladık. Bunların tamamına yakını tamamlandı.” deprem riski var.

Subekti, “Şu anda yatırım yapmak isteyen birkaç özel şirket var, ancak daha fazla yatırımcının gelmesini bekliyoruz” dedi.

Endonezya’nın nükleer santral kurma planı, riskli işletmelerin faaliyetlerine ilişkin bir hükümet düzenlemesi kapsamında öngörülüyor. Santral ile bir Güneydoğu Asya ülkesi olan Endonezya’nın sıfır emisyon hedefine ulaşabilmesi için yeni ve yenilenebilir enerji sağlanması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu