Haber

Erdoğan: ‘Gardıropçu Atatürkçüler’ yıllardır bu ülkeyi ikinci sınıf demokrasiye mahkum ettiler

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Beştepe’deki toplantı 2 saat 30 dakika sürdü.

Toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümünün “öneme yakışır şekilde” kutlandığını söyledi.

Erdoğan, “Cumhuriyeti salonlara, balolara hapsedenlerin, millete mal etmek yerine kendi ideolojilerinin aracı haline getirenlerin, yıllarca cumhuriyete karşı çıkanların bu tarihi yıldönümünü nasıl anlaması gerektiğini gösterdik. cumhuriyet adına kısacası cumhuriyeti kendi tescilli malı olarak görenler. Pazar günkü tablo aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal’in “Gardırop Atatürkçüleri” bu ülkeyi ikinci sınıf demokrasiye, ikinci sınıf ekonomiye mahkum etmiş ve mecbur bırakmışlardır. yıllar. Gazi’nin ölümünden sonra milleti yıllarca inletenler bunlardır” dedi.

İsrail ordusunun dün gece Gazze’deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesini bombaladığını hatırlatan Erdoğan, “Devlet aklını kaybetmiş, örgüt gibi davranan İsrail’in durdurulması gerektiğine inanıyoruz. Saldırının faillerini yakalamak için görüşmelerimiz devam ediyor. Gazze’de işlenen savaş suçları yasadan önce sorumlu.

Gazze’ye gönderilen yardımlara değinen Erdoğan, Mısır ile Gazze Şeridi arasındaki Refah Sınır Kapısı’nın açık kalması durumunda yardımların devam edeceğini belirtti.

DETAYLAR GELİYOR…

kalecikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu