Haber

Filistin’i destekledi ve istifaya zorlandı

New York Times Magazine’in Pazar edisyonunda yazarlık yapan Hughes, New York Times’ın haberinde şunları söyledi: “Filistinlileri destekleyen ve İsrail’in Gazze kuşatmasını protesto eden bir bildiriyi imzalayarak yayın politikalarını ihlal ettikten sonra istifa etti.”” rapor edildi.

Haberde derginin editörü Jake Silverstein, Hughes’un basın açıklamasına imza atmasının yayın politikasını ihlal ettiğini savundu. “Onunla taraf tutma ve bu tür halka açık protestolara katılma arzusunun New York Times’ta gazeteci olmakla bağdaşmadığını konuştuk ve ikimiz de istifa etmesi gerektiği sonucuna vardık.”Açıklamaya yer verildi.

Hughes’un grubu “Gazze’deki Savaşa Karşı Yazarlar” adını verdi “İsrail’in Filistinlilere yönelik imha saldırıları ve bölgedeki gazetecilerin ölümleri kınanmaktadır”Bildirgeye imza attığı haberinde Hughes’un konu hakkında yorum yapmayı reddettiği kaydedildi.

Söz konusu bildiriye imza atanlardan ve dergiye katkıda bulunan yazarlardan biri olan Jamie Lauren Keiles, 3 Kasım’da X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda dergiden “kişisel nedenlerle” ayrıldığını duyurdu.

cungushaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu