Haber

İddia: Dilan Polat ve Engin Polat çifti yurt dışına kaçmaya hazırlanıyor

MASAK’ın ‘kara para aklama’ ve ‘vergi kaçakçılığı’ iddialarıyla hazırladığı rapor üzerine mal varlıklarına el konulan ve yurtdışına çıkış yasağı getirilen Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın yurt dışına kaçmaya hazırlandıkları yönünde iddialar var.

Belgesel Yorum YouTube yayınında Lale Özan Arslan’ın Dilan ve Engin Polat çiftiyle ilgili sorularını yanıtlayan gazeteci Erk Acarer, Polat çiftinin yurt dışına kaçmaya hazırlandığı iddialarını gündeme getirdi.

Acarer, “Zenginliklerini yurt dışına kaçırma veya yurt dışına kaçma girişimi var mı?” sorusunu yanıtlayarak, “Bu bir Dubai planı yapıldığını gösteriyor, net olmasa da bu kaçış planı için bazı görüşmeler yapılıyor.”

Katıldığı yayından bir bölümü sosyal medya hesabından paylaşan Acarer, “Bu arada şunu açıkça belirtmem gerekiyor. “Dosyanın savcısı gerçekten harika çalışıyor” başlığıyla “Polis kaynaklarımızdan aldığımız bilgiler Dubai planının yapıldığını ortaya koyuyor.” Kesin olarak bilmiyorum ama bir toplantı olduğu söyleniyor. 5 milyon doların konuşulduğu, 1 milyon doların ise Engin Polat tarafından görüşülen kişiye verildiği belirtildi. “Bu sorun, bu dosyayı daha da önemli hale getiriyor.” (HABER MERKEZİ)

bozkirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu