Ekonomi

İmamoğlu ve Yavaş’a Cumhurbaşkanlığı formülü

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti yöneticileriyle görüşmek üzere genel merkeze geldi.

Akşener, karargah ek binasına geldiğinde, kendisini Yeterli Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ve diğer yetkililer karşıladı.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüşmek için GÜZEL Parti Genel Merkezi’ne geldi.

Cumartesi günü gerçekleşmesi beklenen görüşmeye her iki taraftan da geldi.

CHP’den yapılan açıklamaya göre; İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş’ın İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşeceği bildirildi.

İmamoğlu ve Yavaş’tan Açıklamalar

İmamoğlu görüşmenin ardından şunları söyledi:

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Depremle birlikte ülkemizin içinden geçtiği zor günlerde Altı Levha’nın ülkemizin geleceği için çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Duygularımızı sizlerle paylaştık. sayın başkanımız” dedi.

Yavaş şu ifadeleri kullandı:

“Bu olayları masada seyretme imkanımız yok. Millet ayrılığa tahammülü yok. Yaraları saracak şekilde bir araya gelmek milletimizin arzusudur. Bunu değerlendireceklerdir.”

Başkan yardımcılığına iki isim önerisi

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Severli, partisine iki genel başkan yardımcısı teklifi geleceğini bildirdi.

Zorlu görüşmenin ardından şunları söyledi:

“13.Cumhurbaşkanı’nın belirlenmesi sürecini, 2 Mart’ta yapılan toplantının ardından, mutabakat ve istişarelere ilişkin müzakere sürecini Sayın Genel Başkanımız yürütmüştür. Millet iradesi, milletimizin sesi doğrultusunda yeni kapsayıcı ve kapsayıcı bir teklifle Millet İttifakı’na yaptığı teklifini yaptı.

Cumhurbaşkanlarımızın ziyaretlerinde seçilecek 13. Cumhurbaşkanının iki Başkan Yardımcısı olması yönünde önerilerini iletti. Sayın Kılıçdaroğlu’na devredecek. Müzakere süreci devam edecek.

Akşener’in toplantıya katılmasını bekliyor ve umuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu