Haber

Meral Akşener: ‘İYİ Partililerin çalışmadığı’ iddiası yalandır

GÜZEL Partisi Genel Lideri Meral Akşener, “Asla kabul etmediğim bir şey var; ‘İYİ Parti’liler işe yaramadı’. Bu, kuyruklu bir saçmalık. YETER Partisi’ne oy vermeyi düşünenlerin önemli bir kısmı elde etti” dedi. kızdım ve gittim. Ben de onlara saygı duyuyorum. Ama İYİ Parti’yi cezalandıranlar yani Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermediler, bize de oy vermediler. Biz de cezalandırıldık. Bu hatadan ders alacağız, adı ne olursa olsun, bir daha hata olursa aynı hatayı tekrarlamayacağız… Bana istediklerini söylüyorlar, saygı duyuyorum, duymaya çalışıyorum ama parti üyelerime, arkadaşlarıma saygısızlık yapanı vuracağım, “dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, düğüne katılmak üzere gittiği Bursa’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Akşener şunları söyledi:

“Biz bir seçim yaptık. O seçimin sonuçlarından dolayı suçlandık ve suçlandık, bunu kabul ediyorum. Keşke her şeyin, hataların, eksikliklerin sorumlusu bu zavallı olsa. O olmadığında her şey yolunda demektir. Ancak öyle bir şey yok. Bunun sorumlusu her zaman o. Hep birlikte hepimiz. O masada 6 kişi oturuyoruz ve her kişi 6 kişiyle temsil ediliyor. Dolayısıyla ben partim adına sorumluluğumu kabul ediyorum. Ama var. asla kabul etmediğim bir şey vardı: ‘İYİ Partililer çalışmadı.’ Bu kocaman kuyruğu olan bir saçmalık.

“ONLAR BANA HAYATLARIN NE İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYOR, BEN SAYGI GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUM AMA PARTİLERİME SAYGI GÖSTERENLER VAR”

DÜZGÜN Partisi’ne oy vermeyi düşünenlerin önemli bir kısmı olan İYİ Partililer sinirlendi ve ayrıldı. Onlara son derece saygım var. Ama İYİ Parti’yi cezalandıranlar Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermediler, bize de oy vermediler. Biz de cezalandırıldık. Bu hatadan, eksiklikten, adı ne olursa olsun ders alırsak, aynı hataları tekrarlamayacağız. Çünkü seçmen hayırseverdir. Seçmenlerin söyledikleri başımızın üstündedir. Seçmen olmaya karar verirsek orada otururuz, sonra bıçakla, bıçakla ne istediğimizi söyleriz. Ama bugün talep eden sensin. Talep edenin dinlemesi gerekir. Politikacının talepleri mi var? Ne talep ediyor? Bu ülkeyi yönetmeyi talep ediyor. Bunu ne şekilde talep ediyor? Helal oylarınızla talep ediyorlar… Bana istediklerini söylüyorlar, ben buna saygı göstermeye çalışıyorum ama partililerime, arkadaşlarıma saygısızlık edeni vururum. Yüzlerini yere yapıştıracağım. Saygısızlığın, şımarıklığın son bulduğu bir döneme giriyoruz. Onunla çalışacağız.”

haberkemah.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu