Haber

Selçuk Bayraktar, KIZILELMA’yı paylaştı: Tekerlek kesme testinde ayağını yerden kesmiş, umarım bitmek üzeredir.

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketlerinden Baykar Teknoloji, birkaç aydır üzerinde çalıştığı Milli insansız hava aracı Kızılelma için önemli bir aşamayı daha geride bıraktı. Baykar, Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma’nın tekerlek kesme testini başarıyla tamamladığını duyurdu.

SELÇUK BAYRAKTAR GÖRSELLERİ PAYLAŞTI

Selçuk Bayraktar Sosyal medya hesabında Kızılelma’nın bir görüntüsünü yayınladı. Görüntülerde KIZILELMA’nın tekerleklerini pistten keserek havalandığı görülüyor. Selçuk Bayraktar, “Zor tutuyoruz. Bayraktar KIZILELMA tekerlek kesme testinde ayağını yerden kesti. Kısa sürsün inşallah.”

YURT DIŞI GÖREVLERDE ÖNEMLİ ROL OYNAYACAK

Öte yandan Türkiye’nin inşa ettiği ve hâlihazırda seyir testlerini yürütmekte olduğu TCG Anadolu gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş kalkış yapabilme kabiliyetine sahip olacak şekilde geliştirilen Bayraktar Kızılelma da değerli bir rol oynayacak. Bu yetenek sayesinde denizaşırı görevler.

KIZILELMA’NIN ÖZELLİKLERİ

Kırmızı elma birçok özelliği ile dikkat çekiyor. Uçağın özelliklerinin ortasında 1500 kilogram faydalı yük kapasitesi, gelişmiş özellikler, otomatik iniş kalkış, düşük görüş, yüksek hareket kabiliyeti, görüş hattı ve hatlar arası iletişim, AESA radarı ile yüksek durumsal farkındalık yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu