Yaşam

Tekneden düşüp yaralandı: Orhan Gencebay sağlık durumunu açıkladı

Geçtiğimiz aylarda eşi Sevim Emre ile Baltalimanı’ndaki yalılara giderken tekneden düşerek yaralanan sanatçı Orhan Gencebay, dün akşam Dijital Dünyanın En İyileri Ödül Töreni’ne katıldı. Etkinlikte gazetecilerle bir araya gelen sanatçı, geçtiğimiz aylarda tekneden düşüşünü anlattı.

Sağlık durumu hakkında bilgi veren 79 yaşındaki Gencebay, “Evet kötü bir kaza geçirdik ama bir şey olmadı. Başımızın üstüne düşmediğimiz için herhangi bir sorun yok. Sırt üstü betona düştüm,” dedi. Allah’a şükür kalıcı bir hasar oluşmadı.”

‘MÜZİK KESMEDİ AMA ÜRETİM DURDU’

Yeni projeler üzerinde çalıştığını belirten Gencebay, müzik dünyasındaki son gelişmeleri anlattı. Sanatçı, “Son zamanlarda müzik dünyası çok değişti. Şu anki durumu anlatmak istersek bence müzik çökmedi ama üretim durdu. Müziğe gereken önem verilmiyor. Müzik sektörüyle ilgilenenler Daha duyarlı olmalıyız.”

Gencebay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gerekeni yapmaya her zaman hazırım. Sektör şu anda maddi ve manevi olarak iyi değil. Üniversiteden mezun olan gençlerimiz bu toplumda iş bulabilecek mi? Binlerce öğrenci mezun oluyor ama iş bulamıyor.” Maddi açıdan rahat geçimini sağlayabilecek 15-20 kişi var. Ben de onlardan biriyim. Allah’a şükür ihtiyacım yok. Bu soruna bir çözüm bulmalıyız.”

Ne oldu?

Geçtiğimiz temmuz ayında Orhan Gencebay, evinin yakınındaki iskelede tekneden inmeye çalışırken beton zemine düştü. Hastaneye kaldırılan Gencebay, “Çok şükür iyiyim, ciddi bir kazaydı. “Tanrı beni korudu” dedi.

CNN Türk’e telefonla konuşan Sevim Emre, çok ciddi bir kazayı atlattıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Çok büyük bir şey yaşadı. Çok kötü sonuçları olabilirdi. Allah’a şükür ucuz atlattık. Çünkü tekneden düştü, betonun üzerine düştü. Hemen hastaneye götürdük. Muayene edildi ve muayene edildi. Tomografi çekildi. Çok şükür kırık olmadığını söylediler. Teşekkür ettik elbette ama büyük bir felaketti. “Ezilmiş bir et var. İnanır mısınız, hayatımda bu kadar morluk görmedim. Yani zifiri karanlık. İnanın çok korkutucu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu