Haber

TFF, Erden Timur’a 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray Sportif AŞ Başkan Yardımcısı Erden Timur’a 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Kurul’un TFF’nin internet sitesinden yaptığı açıklamada, Erden Timur’a katıldığı bir programda yaptığı açıklamalar ve maça ilişkin yaptığı açıklamalarda sportmenliğe aykırı davranışları nedeniyle 30 gün hak yoksunluğu ve 143 bin lira para cezası verildiği belirtildi. hakem ve diğer maç görevlileri.

PFDK, Galatasaray’a karşı lig maçında takım olarak sportmenliğe aykırı davranışlar, taraftarların sebep olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar, taraftarların sebep olduğu saha olayları ve Beşiktaş AŞ’nin hakem ve hakem hakkındaki açıklamaları nedeniyle Beşiktaş Kulübü’ne toplam 1 milyon 64 bin lira para cezası verdi. diğer maç görevlileri. verilmiş. Beşiktaş Kulübü Başkan Yardımcısı Engin Baltacı’ya da hakem ve diğer maç görevlileri hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle 200 bin lira para cezası verildi.

Galatasaray Kulübü, Süper Lig’in 8/8 maddesi ve TFF 1. Lig Yayın Talimatı uyarınca da teke tek karşılaşmaya çıkacak. Maddeye aykırı davranışından dolayı 150 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Kurul ayrıca, Gaziantep FK’ya 112 bin lira, Çaykur Rizespor’a ise 80 bin lira para cezası kesildiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu