Ekonomi

US Premarket: Powell sunumu, KB Home ve Winnebago kazanç raporları

Investing.com – Hisse senetleri Salı günü kazançlarını sürdüremedi, ancak yatırımcılar faiz oranlarını neyin beklediğine dair bir fikir edinmek istiyor. Jerome Powell‘in bu haftaki sunumları sizi bekliyor.

Powell, Çarşamba günü Temsilciler Meclisi’ne ve Perşembe günü Senato’ya Capitol Hill’de altı ayda bir sunumlar yapıyor. Geçen hafta Fed, faiz artırımlarını ılımlılaştıracağını ancak bu yıl yeniden artırabileceğinin sinyalini verdi.

Vadeli işlem yatırımcıları Temmuz ayında çoğunlukla çeyrek puanlık bir artış gördü. bir şeyin olma ihtimaligörür.

Bununla birlikte Fed, gösterge faiz oranının yıl sonuna kadar %5,6’ya ulaşabileceğini de tahmin ediyor, bu da en az iki artış anlamına geliyor.

Powell’ın bu yorumları, bu hafta yeni ve mevcut ev satışları da dahil olmak üzere bir dizi konut verisinin yayınlanmasıyla geldi. Mayıs ayında beklenenden yüksek yeni konut satışları, yüksek mortgage oranlarına rağmen konut piyasasında toparlanma sinyali verdi.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Powell’ın sunumu

Bugün saat 17.00’de Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde bir sunum yapacak olan Powell, ekonominin durumu ve Fed’in enflasyonu kontrol altına almak için şimdiye kadar attığı adımlar hakkında açıklamalarda bulunacak.

2. KB Home kar raporu

konut üreticisi Ana Sayfa1.4 milyar $ gelir üzerinden 1.31 $ hisse başına kazanç bildirmesi bekleniyor.

3. Winnebago faydaları raporu

Winnebago Endüstrileri A.Ş.983 milyon $’lık gelir üzerinden 1.80 $’lık hisse başına karı paylaşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu