Yaşam

Yenişehir Belediyesi’nden lise öğrencilerine drone eğitimi

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından kentteki 18 lisede 400 öğrenciye verilecek drone eğitimi başladı. Öğrencilerin bilgi ve marifetlerini artırmak amacıyla uygulamalı drone eğitimlerini tamamlayan öğrencilere de sertifika verilecek.

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ilçedeki tüm devlet liselerinde öğrencilere drone eğitimi verilecek. Okul yönetimleri tarafından belirlenen her okuldan 20 öğrenciye verilecek eğitimlerle, insansız hava araçları, havacılık kuralları, uçuş ilkeleri, meteoroloji, hava trafiği, kontrol sistemi, cihaz bakım ve onarımı konularında teorik ve uygulamalı eğitimler verilecek.
 
“Çocuklarımıza bilimi ve teknolojiyi sevdirmek hepimizin sorumluluğudur.”

Yapay zeka ve otomasyon sistemlerinin önemine vurgu yapan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “İnsansız hava teknolojisi günümüzde hızla gelişiyor, bu teknolojileri kullanmak ve üretmek çok değerli. Gençlerimizi erken yaşta teknolojik çalışmalarla tanıştırmalıyız. Bu eğitimler lise öğrencilerimiz için bir başlangıç ​​sayılabilir. Çocuklarımıza bilimi ve teknolojiyi sevdirmek hepimizin sorumluluğudur. İnsansız hava araçlarının temelini oluşturan yapay zeka ve otomasyon sistemlerini çocuklarımıza anlatmak ve öğretmek istedik. Yenişehirli çocuklarımızın gelecekte de hayatlarının her alanında söz sahibi olmaları için tüm imkanlarımızla yanlarında olmaya devam edeceğiz.” söz konusu.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-derinkuyu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu