Haber

Yerel seçimlere adım adım: MHP’nin sloganı belli oldu

Türkiye havasına girdi…

31 Mart’ta sandık başına gidecek vatandaşlar, 5 yıl görev yapacak belediye başkanlarını belirleyecek.

Yerel atmosferin girmesiyle birlikte partiler adaylarını açıklamaya başladı.

Adaylarını ardı ardına açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi bu kez seçim sloganını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yalçın da partisinin düzenleyeceği açık hava toplantılarının ilkinin 28 Ocak’ta Mersin’de, ikincisinin ise 4 Şubat’ta Manisa’da yapılacağını belirtti.

“Millet Bizim, Türkiye Bizim”

Seçim kampanyasında kullanılacak slogan , “Halk Bizim, Türkiye Bizim”Yalçın, şu şekilde belirlendiğini ifade etti:

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana büyük zorluklardan geçmiş, milletimiz önemli sınavlarla sınanmıştır. Kuruluş yıllarından sonra yaşanan toplumsal çalkantılara, askeri darbelere, vesayet rejimi kurma çabalarına, ülkemizi Batı’nın uydusu tutma çabalarına ve şiddetli bölücü hareketlere rağmen; Devletimizin bağımsızlığını, milletimizin bütünlüğünü savunmasını biliyordu.

Aziz milletimiz; Devletimizi, büyük geçmişinden, binlerce yıllık tarihi birikiminden, temel yönetim ve insanlık anlayışından beslenerek toplumsal hayata yansıtarak ayakta tutmuştur.

Türk milleti; Varlığına yönelik her türlü iç ve dış tehdidi sarsılmaz bir kararlılık ve yılmaz bir direnişle savuşturmuştur. Milletimizin gösterdiği bu yüksek direniş ve zenginlik refleksi; Her zaman ilham kaynağımız oldu, yolumuzu aydınlattı.

“Düşman pusuda, içerideki işbirlikçileri ise fitne ve komplo peşinde.”

Emperyalist ülkelerin Birinci Dünya Savaşı öncesinde milletimizi tarih sahnesinden silmek, yaşadığımız coğrafyayı parçalara bölmek için yaptıkları örtülü ve açık anlaşmaların kapıları hâlâ açık tutulmaktadır.

Bölgede oynanan yeni oyunlar ve vekalet savaşlarıyla varlığımıza ve topraklarımıza yönelik kirli planlar yeniden hayata geçirilmeye çalışılıyor. Ayrılıkçı tehdidi azalmadı; tam tersine yoğunluğunu artırdı. Düşman pusuda, içerideki işbirlikçileri ise fitne ve komplo peşinde.

“Bizim görevimiz kararlılıkla milletimizin yanında olmaktır.”

Ancak hem birlik ve bütünlüğümüzü koruma hem de Cumhuriyetimizi yaşatma kararlılığı ve kararlılığı; Milli Mücadele’de olduğu gibi, toplumsal vicdanda da görkemli ve caydırıcı bir şekilde yaşıyor. MHP bu bilinci canlı tutma anlayışıyla siyasi faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bugün; Türkiye’nin, ayrılıkçı tehditlere karşı uluslararası hukuka dayalı yasal askeri operasyonlarını dahi sorgulamaya cesaret eden, bu uğurda feda ettiğimiz şehitlerimizi siyasi araç olarak kullanmaya cesaret eden siyasi partiler varken, bizim görevimiz de bu davanın arkasında durmaktır. millet kararlılıkla.

Bilindiği gibi son Osmanlı Mebusan Meclisi’nde 28 Ocak 1920’de kabul edilen Misak-ı Milli ile yaşadığımız topraklardaki egemenlik haklarımızın ve bağımsızlığımızın yorulmadan savunulacağı tüm dünyaya ilan edilmiştir.

23 Nisan 1920’de Ankara’da toplanan Türkiye Birinci Büyük Millet Meclisi’nde Misak-ı Milli’nin uygulanmasına karar verildi. Bu tarihi beyannamenin içerdiği orijinaller Türkiye Cumhuriyeti’nin ebedi rehberi olmuştur. Misak-ı Milli kararlarına sadakat, Türkiye’de siyasetle uğraşan herkesin ve her siyasi partinin görevidir.

Misak-ı Milli’ye bağlılık bir şeref borcudur. Bu gerçeğe dayanarak, Cumhur İttifakını oluşturan siyasi unsurların Misak-ı Milli’nin bugünkü versiyonu olduğu söylenebilir.

Açık hava toplantılarının ilki 28 Ocak’ta yapılacak

Partimizin mitinglerimizde kullanacağımız seçim sloganlarından biri de aynı anlayış doğrultusunda “Millet Bizim, Türkiye Hepimizdir.” Formatında belirlenir. MHP’nin 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri hazırlıkları kapsamındaki açık hava toplantılarının ilki 28 Ocak’ta Mersin’de gerçekleştirilecek ve milli söz birliğimiz bir kez daha dünyaya ilan edilecek.

Cumhur İttifakı anlayışıyla bu güzide ilimizde “Mersin Bizim, Türkiye Hepimiz” diyeceğiz. Partimizin sloganı “Manisa Bizim, Türkiye Hepimizin”dir. Temalı açık hava toplantılarının ikincisi ise 4 Şubat’ta Manisa’da gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu