Haber

İİT Parlamenterler Birliği İcra Komitesi toplantısında Filistin’deki gelişmeler ele alındı

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Parlamenterler Birliği (ISIPAB) Yürütme Kurulu’nun 48. toplantısı Cezayir’de başladı.

İSİPAB 17. Konferansı hazırlıkları kapsamında başkent Cezayir’deki Ülkelerarası Abdullatif Rahhal Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda İSİPAB Türkiye Küme Lideri ve AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay da hazır bulundu.

Cezayir Ulusal Meclis Başkanı İbrahim Bugali, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, “Nitelikleriyle güçlü olan İslam ümmeti, enerjisini, başta enflasyon, terör ve nefret sorunu olmak üzere zamanın getirdiği koşullarla başa çıkmak için yoğunlaştırmalı” dedi. ve ayrıca bu enerjiyi işgal altındaki Filistin topraklarındaki son gelişmelere harcayın.” dedim.

Filistin’deki durumun endişe verici olduğunu ve İsrail’in Filistin halkına yönelik ihlallerinin artarak devam ettiğini kaydeden Bugali, ISIPAB Filistin Daimi Komitesi’ni Filistin’deki gelişmeleri derinlemesine incelemeye ve bu konuda yapılması gerekenler konusunda öneriler sunmaya davet etti. ISIPAB Konferansı.

ISIPAB 17. Konferansı hazırlıkları kapsamında Filistin Daimi Komite Toplantısı, Müslüman Azınlıklar ve Topluluklar Toplantısı ve Arap Toplumları Konseyi Toplantısı da gerçekleştirilecek.

Cezayir’in konut mülkiyetini üstlendiği ISIPAB’ın 17. Konferansı 29-30 Ocak tarihlerinde yapılacak.

İsrail güçlerinin bugün işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında 9 Filistinlinin öldürüldüğü, 20 Filistinlinin de yaralandığı bildirildi.

haberkorkuteli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu