Haber

Levent Gök’ün yazdığı “Roboski-Uludere’nin Gözyaşları” kitabının geliri Roboski Ailelerine verilecek.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün kaleme aldığı “Roboski-Uludere’nin Gözyaşları” kitabının imza günü Kadıköy Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Dördüncü baskısına ulaşan kitabın imza gününe siyasetçiler ve sanatçılar katıldı. Kitabın geliri Roboski’deki ailelere verilecek.

Levent Gök’ün yazdığı ve İmge Kitapevi’nden çıkan “Roboski-Uludere’nin Gözyaşları” kitabı dördüncü baskısına ulaştı. Levent Gök’ün Kadıköy Belediyesi ev sahipliğinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği imza günü ve söyleşisi yoğun ilgi gördü.

Sinema oyuncusu Kadir İnanır, CHP Küme Başkan Vekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekilleri Mehmet Akif Hamzaçebi, Gürsel Tekin ve Sibel Özdemir, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Odabaşı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP İstanbul İl yöneticileri ve ilçe liderlerinin yanı sıra HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü.

Roboski katliamının gelişimini, hava saldırısı kararının nasıl alındığını, hayatını kaybedenlerin portrelerini ve ailelerin adalet arayışlarını konu alan kitabın önsözünü CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yazdı. Bir sonraki imza günü geliri Roboski’li ailelere verilecek olan İzmir olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu