Haber

Mahallede yıkılan tek binanın müteahhidi! Kılıçdaroğlu ile samimi pozlar ortaya çıktı

Adana Çukurova Güzelyalı Mahallesi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremde İstanbul’daki 16 katlı Hasan Alpargün Apartmanı çöktü. 32 daireli çöken binada arama kurtarma çalışmaları devam ederken, bina şu ana kadar terk edildi. 65 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

CİVARDAKİ TEK BİNA

En az 65 kişinin yaşamını yitirdiği binanın müteahhit firması Alpargün İnşaat’ın sahibi kaydeden Hasan Can Alpargun7 yıl önce verdiği bir röportajda bir aile şirketi olduklarını belirtmiş, ayrıca yapılan binaların, “Projelerde en çok dikkat ettiğimiz konu güvenilirlik ve depreme dayanıklılıktır. sözleriyle pazarladığı belirtildi. Güzelyalı Mahallesi’nde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan tek binaAlpargün’ün yaptırdığı bina olduğu belirlendi.

BABA OĞUL KIBRIS’A KAÇIŞ

Kahramanmaraş’ta Türkiye’yi derinden sarsan depremlerin ardından Adana’da lüks ve güvenilir site diye pazarlanan ve depremde kağıt gibi yıkılan Alpargün apartmanının sahipleri babaya ait. Hasan Can Alpargünve oğlu Hasan Can Alpargün‘nin yakınları, ikilinin deprem günü Kıbrıs’a koştuğunu söyledi.

KILIÇDAROĞLU İLE ADAYLARI AÇIKLANDI

Onlarca kişinin mezarı olan apartmanı yaptıran depremin ardından hızla ülkeyi terk eden Alpargün. CHP Genel Başkanı Benimle samimi pozları ortaya çıktı. Sosyal medya hesabındaki profil fotoğrafında Kılıçdaroğlu ile poz veriyor. alpargunayrıca profil bilgilerinde ‘Cumhuriyet Halk Partisi’yazı dikkat çekiciydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu