Haber

Samsun’dan kısa kısa

Ankara Samsun Federasyonu (ASFED) Genel Lideri Osman Yılmaz, Salıpazarı Belediye Lideri Halil Akgül’ü ziyaret ederek, Ankara’da yapılacak Samsun Gençlik Buluşması’na davet etti.

Akgül, Samsun için elini taşın altına koyan herkese kapılarının daima açık olduğunu belirterek, “En büyük yatırım, gençliğe yapılan yatırımdır. Osman başkanımızın daveti başımızın üzerine. 18 Aralık’ta Samsun olarak güçlü biçimde orada olacağız.” dedi.

Yılmaz da Samsun’u Samsunlu gençlerin yazacağını ve fotoğraflayacağını dile getirerek, “Samsunlu tüm siyasetçilerimizi ve belediye liderlerimizi Samsun Gençlik Buluşmamızda görmek istiyoruz. Ankara ATO Congresium’da gerçekleştireceğimiz, Samsun’dan çıkan yetenekli ve başarılı gençlerimizin ödüllendirileceği, Haluk Levent Konseri ile taçlanacak Büyük Samsun Gençlik Buluşması’na davetiyesini takdim ettik. İş birliği ve dayanışma içinde Samsun’umuzun doğal hoşlukları, tarihi, kültürel, ekonomik ve toplumsal bedellerinin tanıtılması ve geliştirilmesi için hayata geçirilecek projeler konusunda kendisi ile fikir alışverişinde bulunduk. Gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten ötürü Liderimize çok teşekkür ederiz.” sözlerini kullandı.

Kavak’ta umre adaylarına uğurlama töreni

Kavak’tan umre yapmak üzere kutsal topraklara gidecekler için uğurlama merasimi düzenlendi.

Kavak Müftülüğünce 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kavak Otogarı’nda düzenlenen program, Yörgüç Paşa Camisi müezzini Murat Ünal’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kavak Müftüsü Yakup Belen, burada yaptığı konuşmada, 15 günlük umre ziyareti için Kavak’tan 24 bayan, 18 erkek olmak üzere 42 kişinin kutsal topraklara gideceğini belirterek, “Evinizden Allah’ın evine gidiyorsunuz. Güle güle gidiniz. Allah sizleri, layığıyla umreci olup gelenlerden eylesin.” dedi.

Yörgüç Paşa Mescidi din vazifelisi Muhittin Nizamlı de umrede yapılması gerekenlerle ilgili bilgi verdi. Uğurlama merasimi, dua ile son buldu.

Kavak’tan kutsal topraklara gidecek ve Muhittin Düzenli ile Dilaver Öztürk yönetimindeki kafile, 21 Kasım Pazartesi günü Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan hareket edecek.

Programa Kaymakam Faruk Atar, Belediye Lideri İbrahim Sarıcaoğlu, din vazifelileri, umreye gidecekler ve yakınları katıldı.

Kavak’ta akıl ve zeka oyunları sergisi açıldı

Kavak’ta 5. Zeka Geliştirici Ahşap, Akıl ve Strateji Oyunları El Sanatları Standı açıldı.

Kavak Belediyesince düzenlenen ve Kooperatif Kafe’de gerçekleştirilen sergiyi Kaymakam Faruk Atar ve Belediye Lideri İbrahim Sarıcaoğlu da ziyaret etti.

Sarıcaoğlu, bu çeşit aktifliklerin çocukların zekalarının gelişiminde değerli tesire sahip olduğunu belirterek, “Sosyal ve kültürel her türlü girişime önem ve destek veriyoruz. Zeka oyunları, çocuklara çabuk karar verme, sonraki aşamaları düşünme ve öngörme, olasılıkları hesaplama, mantığını etkili ve yetkin şekilde kullanma yeteneği kazandırması bakımından çok önemli.” dedi.

Serginin 3 gün açık kalacağı öğrenildi.

Bafra’da Ortak Akıl Buluşmaları toplantısı düzenlendi

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ilçedeki avukatlarla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Kılıç, Bafra Öğretmenevi’nde Ortak Akıl Buluşmaları kapsamında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, ilçede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Orta ve uzun vadedeki projeleri anlatarak talep ve teklifleri dinleyen Kılıç, “Savunma ve hak arayışımızın yapı taşlarından değerli avukatlarımızla bir araya gelerek gündeme ve hedeflerimize dair istişarelerde bulunduk. Kıymetli hukukçularımıza katılım ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

MHP Kavak İlçe Lideri Kamber’den AK Parti İlçe Başkanı Bakır’a ziyaret

MHP Kavak İlçe Lideri Cahit Kamber, AK Parti İlçe Lideri Onur Bakır’ı ziyaret etti.

Kamber, Bakır ve yönetimini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin iştirakiyle 20 Kasım Pazar günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek “Aday belli karar net” mitingine davet etti.

Bakır da ziyaretten ve davetten duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu